FIZJO_SKILLS:

FIZJO_SKILLS:
MANIPULACJE WISCERALNE

CEL

Kurs dla fizjoterapeutów daje nowe spojrzenie na przyczyny występowania oraz leczenie często spotykanych dolegliwości bólowych narządu ruchu.

Manipulacje wisceralne są kolejnym krokiem doskonalenia warsztatu pracy fizjoterapeuty, pozwalając podejśc do każdego przypadku w sposób holistyczny.

NAUCZYSZ SIĘ

• Badać palpacyjnie okolicę jamy brzusznej i klatki piersiowej.
  • Analizować przypadki chorobowe pacjentów w odniesieniu do funkcji trzewi.
  • Wdrażać techniki wisceralne do codziennej pracy fizjoterapeuty.

PROGRAM SZKOLENIA

• Wprowadzenie do terapii wisceralnej
  • Palpacja wybranych narządów wewnętrznych
  • Ocena ruchomości organów
  • Techniki manipulacji trzewnych
  • Narządy wewnętrzne w odniesieniu do schorzeń narządu ruchu

Mariusz Hernik

FIZJOTERAPEUTA, OSTEOPATA, SPECJALISTA PRZYGOTOWANIA MOTORYCZNEGO

Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Absolwent studiów Medycyny Osteopatycznej na Osteopathie Schule Deutschland – Hamburg.

Od 2005 roku ukończył szereg szkoleń dotyczących fizjoterapii i treningu sportowego, w tym także szkolenia wykładowców amerykańskiej akademii The Athletes Performance.

Wiedzę i doświadczenie z zakresu rehabilitacji, przygotowania motorycznego i treningu funkcjonalnego zdobywał u specjalistów z Bayernu Monachium, Evertonu, Niemieckiej Federacji Piłki Nożnej.

W latach 2007 – 2009 fizjoterapeuta I-ligowego zespołu piłki nożnej „Warta Poznań”. W sezonie 2012/2013 pełniąc rolę Trenera Odnowy Biologicznej wraz z I-ligowym zespołem koszykówki kobiet King Wilki Morskie wywalczył awans do ekstraklasy.

W okresie przygotowawczym przed Halowymi Mistrzostwami Europy w Göteborgu fizjoterapeuta Kadry skoku o tyczce w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Współpracuje z czołowymi sportowcami w kraju i za granicą.

DATA:

19-20 marca 2022 r.