FIZJO_SKILLS:
Poznań

Opis szkolenia

CEL

Drugi moduł Fizjo_skills prezentuje kompleksowe podejście do diagnostyki i leczenia najczęściej spotykanych dysfunkcji stawu kolanowego.

Jednym z najważniejszych elementów szkolenia jest nauka logicznego myślenia, identyfikowanie związków przyczynowo-skutkowych, analiza przypadków oraz rozkładanie dysfunkcji na czynniki pierwsze.

Szkolenie stanowi brakujące ogniwo w edukacji młodych fizjoterapeutów, jego zadaniem jest integracja wiedzy oraz przede wszystkim umiejętności potrzebnych do rzetelnej pracy w gabinecie

NAUCZYSZ SIʘ

Rozkładać dysfunkcje pacjenta na czynniki pierwsze, interpretować wyniki badań obrazowych, diagnozować i leczyć takie dysfunkcje jak;

• uraz skrętny stawu kolanowego z uszkodzeniem aparatu więzadłowego
  • kolano skoczka
  • kolano biegacza
  • dolegliwości że strony stawu rzepkowo-udowego
  • dysfunkcje mięśnia podkolanowego
  • uszkodzenia ścięgna mięśnia czworogłowego
  • jałowa martwica guzowatości kości piszczelowej
  • protokoły postępowania w stanach pozabiegowych
  • przeciążenia przyczepu mięśni zginaczy ( gęsia stopa)
  • uszkodzenia troczków rzepki
  • rekonstrukcja ACL/PCL
  • odległe obszary ciała wpływające na staw kolanowy.

Podczas szkolenia zapewniamy integrację wiedzy i umiejętności podczas pracy z pacjentami.
Uczestnicy szkolenia staną przed wyzwaniem diagnostyki i leczenia pacjentów z dysfunkcją stawu kolanowego w warunkach gabinetowych przy superwizji prowadzącego oraz wspólnie będą rozwiązywać problemy zdrowotne pacjentów.

Mariusz Hernik

FIZJOTERAPEUTA, OSTEOPATA, SPECJALISTA PRZYGOTOWANIA MOTORYCZNEGO

Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Absolwent studiów Medycyny Osteopatycznej na Osteopathie Schule Deutschland – Hamburg.

Od 2005 roku ukończył szereg szkoleń dotyczących fizjoterapii i treningu sportowego, w tym także szkolenia wykładowców amerykańskiej akademii The Athletes Performance.

Wiedzę i doświadczenie z zakresu rehabilitacji, przygotowania motorycznego i treningu funkcjonalnego zdobywał u specjalistów z Bayernu Monachium, Evertonu, Niemieckiej Federacji Piłki Nożnej.

W latach 2007 – 2009 fizjoterapeuta I-ligowego zespołu piłki nożnej „Warta Poznań”. W sezonie 2012/2013 pełniąc rolę Trenera Odnowy Biologicznej wraz z I-ligowym zespołem koszykówki kobiet King Wilki Morskie wywalczył awans do ekstraklasy.

W okresie przygotowawczym przed Halowymi Mistrzostwami Europy w Göteborgu fizjoterapeuta Kadry skoku o tyczce w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Współpracuje z czołowymi sportowcami w kraju i za granicą.

Brak w magazynie

Chcesz wziąć udział w szkoleniu?
Zgłoś swoje zainteresowanie przez kontakt@sta.edu.pl

DATA:

29-30 stycznia 2021 r.